TS-1 puan türü ile girilebilecek bölümler | 2017 ÖSYS kılavuzuna göre!

TS-1 puan türü ile girilebilecek bölümler  | 2017 ÖSYS kılavuzuna göre!

Her yıl milyonlarca öğrenci, geleceklerini belirleyen üniversiteye geçiş sınavlarına girmektedir. Öğrenciler sınavlar neticesinde elde ettikleri puana / başarı sırasına göre bölüm tercihinde bulunmaktadır. Öğrenciler alanlarına göre farklı farklı bölümleri tercih edebilirler. TS-1 puan türü ile bölüm tercihi yapmayı düşünen öğrenciler, 'TS 1 puanı ile alan bölümler' 'TS 1 puanı ile girilebilecek bölümler' diye büyük bir arayış içinde, haberimizin devamında 2017 ÖSYS kılavuzuna göre TS 1 puan türü ile girilebilecek, TS-1 puan türü ile öğrenci alan bölümleri görebilirsiniz.

Her yıl milyonlarca öğrenci, hayalleri için YGS ve LYS'den aldıkları puan veya başarı sıralarına göre üniversite / bölüm tercihinde bulunmakta. Mevcut sistemimize göre bölümler belirli puan türlerine göre ayrılmıştır. Her bölüm farklı bir puan türünden öğrenci kabul etmektedir. Bu noktada TS 1 puan türü ile bölüm tercihi yapmayı düşünen öğrenciler, 2017 ÖSYS kılavuzuna göre TS 1 puan türü ile girilebilecek bölümleri inceleyebilirler. 

Aşağıda hazırlamış olduğumuz liste 2017 ÖSYS kılavuzuna göre hazırlanmıştır. Buna göre hazırlanmış olan listeden TS 1 puan türü ile girilebilecek bölümleri inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda aşağıda listede bulunan bölümlerin hangi üniversitelerde olduklarına bakarak, taban puanlarını inceleyebilirsiniz. Buna göre TS 1 bölümleri ve taban puanlarını karşılaştırarak, sizin için en uygun bölümü tercih edebilirsiniz.

ANİMASYON VE OYUN TASARIMI
ARKEOLOJİ VE SANAT TARİHİ
BASIN VE YAYIN
COĞRAFYA
COĞRAFYA ÖĞRETMENLİĞİ
ÇİZGİ FİLM VE ANİMASYON
FOTOĞRAF
FOTOĞRAF VE VİDEO
GAZETECİLİK VE KİTLE İLETİŞİM
İLAHİYAT
İLAHİYAT FAKÜLTESİ
İLETİŞİM BİLİMLERİ
İLETİŞİM FAKÜLTESİ
İLETİŞİM SANATLARI
İLETİŞİM TASARIMI
İLETİŞİM TASARIMI VE MEDYA
İLETİŞİM TASARIMI VE YÖNETİMİ
İLETİŞİM VE TASARIM
İSLAM BİLİMLERİ
İSLAM VE DİN BİLİMLERİ
İSLAMİ İLİMLER
İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ
KÜLTÜR VE İLETİŞİM BİLİMLERİ
OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ
ÖZEL EĞİTİM ÖĞRETMENLİĞİ
SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENLİĞİ
TELEVİZYON HABERCİLİĞİ VE PROGRAMCILIĞI


Listesi bulunan bu bölümler, TS 1 puan türü ile öğrenci kabul etmektedir. Öğrenciler TS 1 puan türünde elde ettikleri başarı sıralarına göre ilgili bölümleri, bulundukları üniversitelere göre araştırabilir, bölüm tercihinde bulunabilirler. Bölümler hakkında merak ettiklerinizi CNN Türk Uzmanına sor sisteminden, ücretsiz olarak uzmanlara sorabilirsiniz. Uzmanına sor sayfasına gitmek için lütfen TIKLAYINIZ.

{$ nextTitle $}
ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS