Türkiye geneli online TYT denemesi başlıyor!

Türkiye geneli online TYT denemesi başlıyor!

Milyonlarca öğrencinin üniversiteye geçiş kapsamında gireceği ilk sınav olan Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) kısa bir süre kaldı. Öğrenciler, Kunduz uygulaması ve CNN Türk İşbirliğiyle hazırlanan deneme sınavına ücretsiz üye olarak katılabilecekler. Öğrenciler, 28 Mayıs Pazartesi günü başlayacak olan online TYT denemesine 10 Haziran Pazar gününe kadar katılım sağlayabilecekler. Sonuçlar 11 Haziran Pazartesi günü açıklanacak.

30 Haziran 2018 tarihinde yapılacak TYT öncesinde, Kunduz uygulaması ve CNN Türk işbirliğiyle hazırlanan online deneme sınavları cnnturk.com'da yapılacak. Buna göre adaylar ücretsiz bir şekilde TYT denemesine girebilecekler.

Sorular Kunduz Ekibi Tarafından Hazırlandı!

Binlerce öğrencinin kullanmış olduğu Kunduz uygulaması, öğrencilere çözemedikleri sorularda yardımcı olmakta. Öğrenciler cevabını bulamadığı soruların fotoğrafını çekip, uygulama üzerinden eğitmenlere göndererek ortalama 30 dakika içerisinde sorunun çözüm içeriğine erişim sağlayabilmekte. Kunduz ve CNN Türk işbirliğiyle hazırlanan Türkiye geneli online TYT denemesinin soruları da Kunduz eğitmenleri tarafından hazırlandı.

Üye olup sınava katılmak için tıklayın!

Sınavlar online olarak cnnturk.com'dan gerçekleştirilecek. Sınav esnasında bağlantı kopmalarına karşı da önlemler alındı, buna göre aday öğrencinin sınav esnasında bağlantısı koparsa veya sınavı tamamlayacak zamanı yoksa deneme sayfasını kapatıp, daha sonra tekrar sisteme giriş yaparak kaldığı yerden devam edebilecek.

Sınav sonuçları adayların doğru ve yanlışlarına göre puanları hesaplanarak belirlenecek. 

Sınava Katılım Ücretsiz!

Türkiye Geneli Temel Yeterlilik Testi (TYT) denemesi toplam 135 dakika sürecek. Sınavda Türkçe ve Temel Matematik alanlarından 40'ar adet soru, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarından ise 20'şer adet soru yer alıyor. Öğrenciler sınava ücretsiz üye olarak katılım sağlayabilecekler. Sorular Kunduz uygulamasının eğitmenleri tarafından hazırlandı.

Sınavla ilgili açıklamaları @cnnturkuni Twitter hesabından takip edebilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS