Türkiye geneli online TYT denemesi tamamlandı

Türkiye geneli online TYT denemesi tamamlandı

Milyonlarca öğrencinin üniversiteye geçiş kapsamında gireceği ilk sınav olan TYT'nin provası CNN Türk ve Kunduz uygulaması işbirliğiyle yapılan online deneme ile tamamlandı. Binlerce öğrencinin katılım sağladığı Türkiye geneli online TYT denemesi sonuçları öğrenciler ile paylaşıldı.

Milyonlarca öğrencinin geleceğini belirleyecek olan TYT öncesinde CNN Türk ve Kunduz uygulaması işbirliği ile hazırlanan Türkiye geneli online TYT denemesi 10 Haziran Pazar günü itibariyle tamamlandı. Binlerce öğrencinin katılım gösterdiği online TYT denemesine öğrencilerin ilgisi yüksek oldu.

Sorular Kunduz Ekibi Tarafından Hazırlanmıştı!

Binlerce öğrencinin kullanmış olduğu Kunduz uygulaması, öğrencilere çözemedikleri sorularda yardımcı olmakta. Öğrenciler cevabını bulamadığı soruların fotoğrafını çekip, uygulama üzerinden eğitmenlere göndererek ortalama 30 dakika içerisinde sorunun çözüm içeriğine erişim sağlayabilmekte. Kunduz ve CNN Türk işbirliğiyle hazırlanan Türkiye geneli online TYT denemesinin soruları da Kunduz eğitmenleri tarafından hazırlandı. 

Sonuçlar Açıklandı!

Öğrenciler online deneme kapsamında 135 dakika içerisinde Türkçe ve Temel Matematik alanlarından 40'ar adet soru, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarından ise 20'şer adet soruları cevapladığı online deneme sonuçlarına cnnturk.com adresi üzerinden erişim sağlamakta.

Çözümlü Cevap Anahtarı Paylaşıldı!

Binlerce öğrencinin katıldığı online deneme sınavından sonra sınavda sorulan soruların çözümlü cevap anahtarı Kunduz eğitmenleri tarafından hazırlandı. Çözümlü cevap anahtarı için lütfen TIKLAYINIZ.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS