Üniversite-Belediye iş birliği

Üniversite-Belediye iş birliği

Osmangazi Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi arasında ‘kültürel iş birliği protokolü’ imzalandı.

Osmangazi Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi arasında 'kültürel iş birliği protokolü' imzalandı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Uludağ Üniversitesi Rektörü Yusuf Ulcay arasında Sümbüllü Bahçe Konağı'nda iş birliği protokolü imzalandı.

İmza törenine Devlet Konservatuarı Müdürü İsmail Göğüş, belediye başkan yardımcıları ve bürokratların yanı sıra Bursa'yı ziyarete gelen İsveç Çevrecilik Konut ve İletişim Teknolojisi Bakanı Mehmet Kaplan'da vardı. İki kurumun düzenleyeceği ilk ortak faaliyet, Uluslararası Türk Müziği Sempozyumu olacak. 2016 yılında düzenlenmesi planlanan faaliyete Türk müziği üzerine ulusal ve uluslararası alanda çalışmaları olan akademisyenler ve sanatçılar katılacak. Osmangazi Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi arasında imzalanan protokol, taraflardan birinin fesih talebinde bulunmadığı müddetçe aynı şartlar altında bir yıl daha uzamış sayılacak. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, " Uludağ Üniversitesi, Türkiye'nin en büyük üniversitelerinden biri. Oldukça fazla öğrenci kontenjanına sahip. Kültür ve sosyal faaliyetler bakımından da üniversitemiz ciddi faaliyetler düzenliyor. Bugün imzaladığımız protokol ile Uludağ Üniversitemizle iş birliği içerisinde olacağız" dedi.

Rektör Ulcay da, Uludağ Üniversitesi olarak kent dinamikleriyle birlikte hareket ettiklerini belirterek, "Kent dinamikleriyle olan iş birliklerimizi belli protokoller ile pekiştiriyoruz. Protokol imzalamak kolay. Ancak bu imzalanan protokollerin içerisini dolduramıyorsak bunun hiçbir anlamı kalmıyor. Üniversite, şehrin bir parçası. Dolayısıyla üniversite kendisini oluşturan şehirle bütünleşmek zorunda. Biz yerel yöneticilerimiz ile bir araya gelerek üniversiteden neler bekledikleri konusunda bir çalışma yürüttük. Bu çalışmayı diğer kurum ve kuruluşlar ile de gerçekleştirdik. Uludağ Üniversitesi'nden neler beklediklerini dinledik ve bu beklentileri kendimize görev edindik" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS