Üniversite tercih kılavuzunda değişikliğe mi gidiliyor?

Üniversite tercih kılavuzunda değişikliğe mi gidiliyor?

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren haber Yükseköğretim Kurulu Başkanı Saraç’tan geldi. Saraç, AA muhabirine önemli açıklamalarda bulundu.

Üniversiteye geçiş sisteminde yayımlanan tercih kılavuzuna bu yıl yeniliklerin getirilmesi planlanıyor. Her yıl milyonlarca öğrencinin merakla beklediği kılavuza eklenilecek olan yeni özellikler hakkında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Saraç önemli açıklamalarda bulundu.


Türkiye'de en yüksek itibara sahip meslek hangisi?


Saraç açıklamasında, "Bu seneye yetiştirebilirsek öğrencilerin gireceği programla ilgili, bölüm hocalarına o programın mezununa kazandıracağı yetkinliği, bizzat görsel olarak sunduğu bir platform oluşturmak istiyoruz. Bu gerçekten de YÖK'ün yeni yüzü olacak" 


En iyi hukuk fakülteleri


Geçtiğimiz yıl yayımlanan tercih kılavuzunda bölümlerin öğretim üyelerinin sayılarına da yer veren Yükseköğretim Kurulu, bu yıl eklemeyi düşündükleri yenilikler ile öğrencilere daha iyi katkı sağlamayı hedeflemekte.


En çok tercih edilen üniversite hangisi?


Saraç açıklamalarının devamında, "Programların akredite edilip edilmediği hususu. Çünkü Kalite Kurulu'nu da bu şekilde sahada daha faal hale getireceğiz. Akredite edilip edilmemesi konusu önemli. Üniversite mezunlarının merkezi sınavlardaki başarıları var. Sayısal olarak değil, oransal olarak bu başarıların da kılavuzda belirtilmesi. Bu da önemli.’’ Şeklinde konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS