YGS-4 nedir? YGS-4’de derslerin puan türüne etkisi.

YGS-4 nedir? YGS-4’de derslerin puan türüne etkisi.

YGS sonuçlarının açıklanması ile birlikte öğrencilerin en çok merak ettiği konuların başında, YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 şeklinde ayrılan puan türlerinin ne anlama geldiği konuşulmakta. YGS-4 nedir, YGS-4 puan katsayıları gibi merak edilenlerin yanıtları.

Her yıl binlerce öğrenci YGS puanlarına göre tercih listelerini hazırlamakta. Öğrenciler YGS puanları ile 4 yıllık ve 2 yıllık bölümleri tercih edebilmekte. Peki YGS-4 nedir? İşte detayları;


YGS-4 Nedir?


YGS ile tercih noktasında her bölüm farklı puan türleriyle öğrenci almaktadır. YGS-4’de bu puan türlerinden bir tanesidir. Diğer YGS puan türlerine göre, derslerin katsayı oranları farklıdır. YGS-4 puan türünde sözel derslerin etkisi, diğer derslere göre daha yüksektir.


YGS-LYS Hakkında Merak Ettiğin Her Şeyi Uzmanına Sor


YGS-4 Puan Türünde Derslerin Katsayıları


YGS-4 puan türünde, her testin puana etkisi birbirinden farklıdır. Bu noktada öğrenciler Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri testlerinde, elde etmiş oldukları netlere göre puan elde etektedirler. İşte YGS-4 puan türünde derslerin puana etkisi;


YGS-4 Katsayılar


Türkçe: 30


Sosyal Bilimler: 40


Temel Matematik: 20


Fen Bilimleri: 10


Öğrenciler YGS-4 puan türünde elde ettikleri başarı sıralarına göre 4 yıllık ve 2 yıllık bölümleri tercih edebilmektedir. Bu noktada öğrencilerin dikkat etmeleri konuların başında puan türü değişen bölümler gelmekte. YGS-4 puan türü ile tercih edebileceğiniz 4 yıllık ve 2 yıllık bölümleri görmek için TIKLAYINIZ.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS