YGS cevap kağıtları, YGS cevap anahtarları erişime açıldı!

YGS cevap kağıtları, YGS cevap anahtarları erişime açıldı!

Son Dakika! ÖSYM, resmi internet sitesi'nde önemli bir duyuru yaptı. Buna göre öğrenciler, YGS cevap anahtarına, YGS cevap kağıtlarına, https://ais.osym.gov.tr/ adresinden görüntüleyebilmekte. T.C Kimlik No ve Aday şifreleri ile sisteme giren öğrenciler, YGS cevap kağıtlarını görüntüleyebilmekte. ÖSYM konuyla ilgili ayrıca detaylı bir duyuru paylaştı.Detaylar haberimizin devamında..

ÖSYM, 12 Mart Pazar günü yapılan YGS sınavı için dün sonuçları açıklamıştı. Milyonlarca üniversite adayının üniversiteye katılabilmesi için ilk aşama olan YGS ile ilgili öğrencilerin merakla beklediği YGS cevap kağıtları, bugün  ÖSYM tarafından  erişime açıldı. Buna göre öğrenciler YGS cevap kağıtlarını görüntüleyebilmekte.


Adaylar, ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi (AİS)'e T.C. Kimlik No ve Aday Şifresi ile giriş yaparak sınav cevap kağıtlarına ulaşabilecek. YGS sonucu hakkında itiraz etmeyi düşünen öğrenciler için YGS cevap kağıtları oldukça önemli. Öğrenciler https://ais.osym.gov.tr/ adresine giriş yaparak, YGS cevap kağıtlarını görüntüleyebilmekte.


YGS Sonucunuz Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şeyi Ücretsiz Olarak Uzmanına Sor


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), internet sitesi üzerinden yayınladığı duyuruda "12 Mart 2017 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2017-YGS) giren adayların cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi https://ais.osym.gov.tr üzerinden 29 Mart 2017 Çarşamba günü saat: 09:30’dan itibaren erişime açılacaktır" ifadelerini kullandı ve bilgi notu olarak da ayrıca;


"Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.


Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır." bilgisini paylaştı.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS