Bu uygulama ile fotoğraflarınız kaybolmayacak

Video: Bu uygulama ile fotoğraflarınız kaybolmayacak

Binlerce fotoğrafın çekildiği günümüzde nerede ya da kim tarafından çekildiğinin önemi olmadan bir uygulamayla fotoğraflarınıza ulaşabilirsiniz. Reminis App Kurucu Ortağı Utku Gürçay Boğataç, CNN TÜRK muhabiri Sema Akbulut'un sorularını yanıtladı.

Dünyanın neresinde olduğunuz, hangi etkinliğe katıldığınız, etkinliğin ne kadar kalabalık olduğu ya da fotoğrafınızı kimin çektiğinin bir önemi kalmadı. Reminis App ile yüklenen fotoğraflar arasında fotoğraflarınıza çok rahat ulaşabilirsiniz.


Boğataç, "Fotoğrafçıların çektiği fotoğrafları içindeki insanlara ulaştırabilmeleri için bir platform geliştirdik. Burada internet sitesi ve uygulama üzerinden fotoğrafçılar kendi hesaplarını açıyorlar, çektikleri fotoğrafları yüklüyorlar içinde olan insanlar artık o fotoğrafları arayabiliyor. Maratonda fotoğrafınız çekiliyordu göremiyordunuz, lunaparka, Disney Land'a gidiyorsunuz orada çekiliyorsunuz ancak orada görüyorsunuz orada bitip gidiyordu. Biz bunlarda internete yüklensin internetten ulaşılabilsin diye teknolojimizi uyguladık ve şu an çalışıyor." açıklamasında bulundu.


Davetlerde festivallerde çekilmiş binlerce fotoğrafınız olabilir ve bu fotoğraflardan sizin dahi haberiniz olmayabilir. Bu fotoğraflara ulaşmayı, uygulamayı telefonunuza indiriyorsunuz daha sonrada ekrana bakıyorsunuz o ekran görüntüsü tüm fotoğrafların içinden sizi seçiyor ve sizin görüntülerinizi tekrardan size gönderiyor.


Uygulamanın sahibi 31 yaşındaki Utku Gürçay Boğataç yaptığı girişimcilik projesi ile de 'Big Bang Start-Up Challenge'da 771 bin TL'lik yatırımında sahibi oldu.


Şimdiden 15 bin kullanıcısı olan uygulama sadece yüzünüz net olduğu fotoğrafları almıyor, gözlüklü yandan çekilmiş fotoğraflarınıza da uygulama ile ulaşmanız mümkün.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS