"3 FETÖ'cü iş insanı yunan adasına kaçtı"

Video: "3 FETÖ'cü iş insanı yunan adasına kaçtı"

Terör örgütü FETÖ yapılanması içinde bulunanların Yunanistan'a kaçışları devam ediyor. Yunan basını Mayıs ayında 3 FETÖ'cü iş insanının Kos Adası üzerinden Yunanistan'a oradan da Avrupa'ya kaçtığını yazdı.

FETÖ'cüler Yunanistan'a kaçmaya devam ediyor. Kapatılan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu TUSKON ile bağlantılı üç FETÖ’cünün, Mayıs ayında Ege’de Kos Adası'na kaçtıkları ileri sürüldü.

Yunan Eeal gazetesine göre, adları açıklanmayan üç FETÖ’cüden ikisi 14 Mayıs’ta tekne, diğer kişi ise 15 Mayıs’ta jet-ski ile Kos Adası'na kaçtı.

Üç kaçağın, FETÖ’nün iş dünyasında yapılanmaya yönelik kapatılan TUSKON davasında, 12 Haziran’da 6’şar yıl hapis cezasına çarptırılan işadamları ile ilgili oldukları bildirildi.

Haberde, Kos Adası'na kaçan FETÖ’cülerin, TUSCON davasında hapis cezasına çarptırılanlar arasında olup olmadıkları belirtilmedi, söz konusu kişilerin, Yunan makamlarından iltica talebinde bulunmadıkları ve başka Avrupa ülkelerine gittikleri kaydedildi.

Yunan mahkemelerinin, 15 Temmuz darbe girişiminden bir gün sonra, askeri bir helikopter ile Dedeağaç şehrine kaçan 8 askeri Türkiye’ye iade etmemeleri ve iltica hakkı tanımaları, FETÖ’cüleri Yunanistan’a kaçmaları için cesaretlendirdi.

2021 yılı başından Mayıs ayına kadar geçen sürede 745 Türk vatandaşının Türkiye’den Yunanistan’a kaçtığı açıklandı.

Göç ve İltica Bakanlığı ile BM Yüksek Komiserliği’nin verilerine göre, Ocak-Mayıs döneminde, 745’i Türkiye vatandaşı olmak üzere toplam 2 bin 981 kişi, Meriç ve Ege adalarından Yunanistan’a yasadışı giriş yaptı.

Bu rakam 15 Temmuz Darbe girişiminden bu yana da 21 bine ulaştı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS