Son Dakika

6 yıl sonra çocuklarına kavuştu

A A

21.10.2021 - 08:48 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: AA

Nesrin Ebu Kumeyl... 2015 yılında Hayfa Limanı'nın fotoğrafını çektiği ve casusluk yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınmış, tam 6 yıl İsrail hapishanesinde kalmıştı. 7 çocuğu olan anne 6 yıl sonra evlatlarına kavuştu, duygusal anlar yaşandı.

6 yıl cezaevinde kalmıştı. Serbest bırakıldıktan sonra Gazze'ye geçişine izin verildi. Evlatlarıyla kavuşması görülmeye değerdi.

Nesrin Ebu Kumeyl, 6 yıl önce casusluk yaptığı gerekçesiyle tutuklandı. İsrail makamları, onun Hayfa Limanı'nın fotoğrafını çekerek casusluk yaptığını iddia ediyordu. Uzun süren tutukluluk döneminden sonra geçtiğimiz pazar günü serbest bırakıldı. Ancak Gazze'ye geçişine iki gün boyunca izin verilmedi.

Batı Şeria'da bekleyen Nesrin Ebu Kumeyl, gereken izinlerin alınmasının ardından Beyt Hanun Sınır Kapısı'ndan Filistin'e geçiş yaptı. 6 yıldır ayrı kaldığı çocuklarına kavuştu.

Ebu Kumeyl, sınır kapısından geçerken 2015 yılında gözaltına alınmış, doğduğu Hayfa kentinde fotoğraf çektiği gerekçesiyle casuslukla suçlanmıştı. Tutuklandığında en küçüğü 8 aylık olan evlatları, annelerine doyasıya sarıldı.