75 aile hapishanede yatıyor,3 aileye 1 hücre düşüyor

Video: 75 aile hapishanede yatıyor,3 aileye 1 hücre düşüyor

Esad güçleri, Suriye'nin kuzeybatısında, sivilleri hedef alan saldırılarını şiddetlendirdi. Rusya'nın da desteğiyle İdlib ve Halep’te önemli ölçüde ilerledi. Yoğun bombardıman altındaki sivillerin ise kaçacak yeri kalmadı. Bazı aileler çocuklarıyla hapishane hücrelerine sığındı.

Penceresi, kapısı olmayan. Karanlık, sıkışık, ufacık bir odacık. Esad rejiminin saldırılarından kaçan Suriyeli siviller, çocuklar, işte bu şartlar altında bir cezaevinde aileleriyle yaşama tutunmaya çalışıyor.


Sınırdaki kamplara ulaşamayan 75 aile, İdlib’deki eski bir hapishaneye sığındı. Üç aileye, bir hücre düşüyor. Çocuklar için, bir zamanlar suçluları barındıran yerde uyumak düşüncesi korkutucu.


Aileler büyük bir yaşam mücadelesi veriyor. Çocuklarını sıcak tutmak için zehirli duman salınımı riskine rağmen, plastik torbalar dahil ne bulurlarsa yakıyorlar. Azez'de de durum farklı değil. Başını sokacak bir yer bulamayan 140 aile, derme çatma çadırlarda yaşamlarını sürdürüyor.


Bombaların yağdığı kentte, silahlardan kaçanlar bir de zorlu hava koşullarıyla mücadele ediyor. 2011’den bu yana görülen en büyük göç dalgası neredeyse yarım milyon çocuk.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS