ABD Adalet Bakanı: Usülsüzlük tespit edemedik | Video

Video: ABD Adalet Bakanı: Usülsüzlük tespit edemedik | Video

ABD'de seçim sonuçlarına ilişkin tartışmalar sürerken, Adalet Bakanı'ndan tartışmaları sona erdirecek bir çıkış geldi. Bakan Barr, "Seçim sonuçlarını değiştirecek bir usülsüzlük tespit edemedik" dedi.

Seçimleri kaybeden Başkan Trump, Yüksek Mahkemeye bavuracaklarını söylemiş, Adalet Bakanlığı yetkililerini usülsüzlükleri tespit etmeleri için görevlendirmişti. Seçimlerin üzerinden geçen bir aylık sürede aranan usülsüzlükler bulunamadı. Adalet Bakanı William Barr, "Sonuçları değiştirecek bir usülsüzlük tespit edemedik" dedi.

Adalet Bakanı William Barr, seçim sonuçlarına ilişkin iddiaları AP haber ajansına değerlendirdi. Bakan Barr, ilgili federal birimler, FBI ve kendilerine ulaşan tüm iddiaları incelediklerini söyledi. Ancak şimdiye kadar önemli boyutta bir hile yapıldığına yönelik delil bulamadıklarını açıkladı.

Bakan Barr'ın açıklaması, tartışmaların sürdüğü Amerikan medyasında geniş yer buldu. Açıklamayı değerlendiren demokrat senatörlerden Chuck Schumer, Trump'ın bu açıklamadan sonra bakanı kovabileceğini söyledi.

Öte yandan Bakan Barr, açıklamalarının ardından Beyaz Saray'a gitti. Adalet Bakanı'nın burada Başkan Trump'la görüşme yaptığı belirtirken, Beyaz Saray'dan herhangi bir açıklama yapılmadı.

3 Kasım'da yapılan seçimlerde demokrat aday Biden 306 delege kazanmış, mevcut Başkan Trump ise 232 delegede kalmıştı. Biden'in önümüzdeki Ocak ayında başkanlık koltuğuna oturması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS