ABD, İran rejiminin amblemini sildi

ABD, İran rejiminin amblemini sildi

Katar'daki Dünya Kupası’nda Amerika ile İran arasında oynanacak maç öncesinde kriz çıktı. ABD, İran bayrağından rejim amblemini çıkardığı bir paylaşım yaptı. İran, ABD'nin Dünya Kupası'ndan men edilmesini istedi.

Katar'daki Dünya Kupası’nda ABD ile İran karşı karşıya gelecek. Maç öncesinde Amerikan Milli Takımı, Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu.

İran'ın bayrağından rejimin ambleminin silindiği paylaşım, İran yönetiminden tepki aldı. Amerikan Milli Takımı bir süre sonra paylaşımı silerek, yeniden rejimin ambleminin bulunduğu bayrağı paylaştı.

Amerikan Futbol Federasyonu, "İran'da temel insan hakları için savaşan kadınlara" destek göstermek için 24 saatlik bir görüntü yayınladığını söyledi. Ancak İran'ın tepkisi dinmedi. İran Devlet Haber Ajansı Tasim, "ABD Futbol Takımı, resmi hesabında İran İslam Cumhuriyeti bayrağının çarpıtılmış bir görüntüsünü yayınlayarak, 10 maçlık bir uzaklaştırma cezasının uygun ceza olduğu FİFA tüzüğünü ihlal etti. ABD takımı Dünya Kupası'ndan atılmalı" dedi.

Taksim bombacısını Antakya'da saklayan şüpheli tutuklandı

Taksim bombacısını Antakya'da saklayan şüpheli tutuklandı