ABD polisi çocukları ölüme terk etmiş

ABD polisi çocukları ölüme terk etmiş

ABD’de 19'u çocuk 21 kişinin ölümü ile sonuçlanan silahlı katliama dair yeni detaylar ortaya çıktı. Saldırıdan kurtulan bir öğrenci, katilden saklanmak için üstüne kan sürüp ölü taklidi yaptığını söyledi. Polislerin ise katliamın olduğu sınıfa 45 dakika boyunca girmediği öğrenildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Polis, ABD’deki silahlı katliamda hatasını kabul etti. Teksas'ta 19'u çocuk 21 kişinin öldürüldüğü saldırıda katil kendini bir sınıfa kapamış ve içerideki herkesi vurmuştu. Olay yerindeki ebeveynler, polis memurlarının 45 dakika boyunca içeri girmediğini iddia etmişti. Aile ve memurlar arasındaki gerilimin görüntüleri ortaya çıkmıştı.

Bir polis teşkilatı yetkilisi, silahlı katil ile birlikte içeride mahsur kalan çocukların defalarca 911'i arayarak yardım istediğini, telefonda silah sesleri duyulmasına karşın memurların içeri girmeyi reddettiğini söyledi. Basın toplantısında tepki çeken yetkili, “Beni boşverin. O çocukların aileleri ne yapsın? Beni ve memurları boşverin. Biz yasayı ve insanları korumaya yeminliyiz.” ifadelerini kullandı. Yetkili, konuşmaların transkriptini okurken gözyaşlarını tutamadı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Katliamdan kurtulan bir çocuk ise yaşadıklarını CNN’e anlattı. 11 yaşındaki çocuk, canını kurtarmak için yanındaki arkadaşının kanını üstüne sürdüğünü ve ölü taklidi yaptığını söyledi. Çocuk ayrıca katilin katliam süresince "hüzünlü bir müzik" çaldığını ve öğretmenlerden birini vurmadan önce "iyi geceler" dediğini açıkladı.

Saldırı sırasında okulda olan başka bir çocuğun ise ölü arkadaşlarının mezarı başında yaptığı konuşma, “Burada haçları dikilen tüm çocuklar benim arkadaşlarım. Hepsi öldü. Çok kötü hissediyorum çünkü arkadaşlarımdı. Kalbim bir milyon parçaya ayrıldı.”  sözlerini kullandı.