ABD'de Sih dini mensubuna dayak

Video: ABD'de Sih dini mensubuna dayak
<a class="in-news-link" href="/abd" target="_blank" title="ABD haberleri">ABD</a>'nin <a class="in-news-link" href="/california" target="_blank" title="California haberleri">California</a> eyaletinde 10 gün içinde Sih dinine inanan iki kişiye saldırıldı. Son saldırı güvenlik kamerasına yansıdı. Saldırganlardan birinin polis şefinin oğlu olduğu anlaşıldı.

ABD'nin California eyaletinde 10 gün içinde Sih dinine inanan iki kişiye saldırıldı. Son saldırı güvenlik kamerasına yansıdı. Saldırganlardan birinin polis şefinin oğlu olduğu anlaşıldı.

Yaşlı adamın önce yolunu kestiler, sonra dövdüler. Üstelik dövenlerden biri polis şefinin oğlu çıktı.

California eyaletindeki Manteca şehrinde iki genç, kendi halinde yolunda ilerleyen Sih dinine inanan 71 yaşındaki adamın önünü kesti. Sözlü diyaloğun ardından gençlerden biri İngilizce bilmeyen yaşlı adama tekme attı ve onu yere düşürdü. Ayağa kalkan adam var gücüyle çocuklara karşılık vermeye çalıştı. Bir tekme darbesi daha alan adam yere kapaklandı. Saldırganlar bölgeden uzaklaştı derken kısa bir süre sonra biri aniden geri döndü ve yerdeki adama birkaç tekme daha atıp koşarak oradan uzaklaştı. Bunu yapanın bölgede görev yapan bir polis şefinin oğlu olduğu ortaya çıktı.

10 gün önce aynı kentte yine bir Sih saldırıya uğramıştı. Sihlerin yoğun olduğu orta California'da halk tedirgin. Saldırılarda Sihlerin bilinçli olarak hedef alındığına inanıyorlar. Yapılan saldırılar son günlerde ırkçılık tartışmalarının yaşandığı ABD'de nefret saldırılarını da gündeme getirdi. Polis saldırıların nefret suçuyla ilgili olup olmadığını araştırıyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS