Son Dakika

Arjantin-Brezilya maçında tarihi olay... Dev maçta karantina krizi

A A

06.09.2021 - 09:10

Dünya futbolunun iki devi Brezilya ile Arjantin'i karşı karşıya getiren maçta futbol tarihine geçecek bir olay yaşandı. Brezilya Ulusal Sağlık Kurulu yetkilileri, Arjantinli 4 oyuncuyu "Salgın protokollerini ihlal ettikleri" gerekçesiyle maçın oynandığı anda sınır dışı etmek istedi. Sahaya giren bir görevlinin futbolcularla tartışması sonrası Arjantin Milli Takımı ve hakemler soyunma odasına gitti, maç ertelendi.

Güney Amerikan'ın ezeli rakipleri Brezilya ve Arjantin, 2022 Dünya Kupası Güney Amerika elemeleri kapsamında Brezilya'da karşı karşıya geldi. Messi ve Neymar gibi iki yıldızın da sahada olduğu mücadele futbolseverlere seyir keyfi yüksek bir maç vaat ediyordu. Ancak dakikalar 7'yi gösterdiğinde spor tarihinde bir ilk yaşandı.

Brezilya Ulusal Sağlık Kurulu yetkilileri Arjantinli 4 oyuncuyu Brezilya Sağlık Protokolleri'ni ihlal ettiklerini öne sürerek oyuncuları karantinaya alma isteğiyle sahaya girdi.

Saha kenarında başlayan ve sonrasında yeşil zemine de yansıyan olaylar sonrası Arjantin Milli Takımı ve hakemler soyunma odasına gitti. Arjantinli oyuncular sahaya dönmezken, Güney Amerika Futbol Federasyonu karşılaşmanın ertelendiğini açıkladı.

Brezilya'da koronavirüs salgınına karşı uygulanan önlemler kapsamında, son 14 günde İngiltere, Güney Afrika, Kuzey İrlanda ve Hindistan'da bulunan kişilerin ülkeye girmesine izin verilmiyor.

Brezilyalı yetkililerce karantinaya alınmak istenen Arjantinli oyuncular Emiliano Martinez, Lo Celso, Romero ve Buendia da İngiltere'de forma giyiyor.