Bağdat'ta intihar saldırısı: 32 ölü, en az 110 yaralı

Bağdat'ta intihar saldırısı: 32 ölü, en az 110 yaralı

DEAŞ terör örgütü, Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir pazar yerini hedef aldı. 32 kişi hayatını kaybetti, en az 110 kişi yaralandı. Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, CNN TÜRK'e yaptığı açıklamada pazar yerinde iki intihar saldırısı düzenlendiğini belirtti. Saldırının ardından birçok üst düzey isim görevden alındı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"PAZAR YERİNDE ARKA ARKAYA İKİ BOMBA PATLATILDI"

Irak'ın başkenti Bağdat'ta art arda iki intihar saldırısı meydana geldi. Saldırı Bağdat'ın Tayaran meydanında bulunan pazar yerinde meydana geldi. Saldırının, intihar yeleği giyen kişiler tarafından düzenlendiği belirtildi. Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, saldırının ardından CNN TÜRK'e konuştu. Büyükelçi Yıldız, pazar yerinde arka arkaya iki bomba patlatıldığı bilgisini verdi.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: SALDIRININ ARKASINDA DEAŞ VAR

Bağdat'ta özellikle terör örgütü DEAŞ'ın yenilgiye uğratılmasından bu yana bu büyüklükte bir bombalı saldırı meydana gelmiyordu. Güvenlik kaynakları yaralananların durumlarının ciddi olduğunu belirtti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

BAŞBAKAN "GÜVENLİK ZAFİYETİ" DEDİ

DEAŞ'ın saldırısı, üst düzey yetkililerin görevden alınmasını da beraberinde getirdi. Güvenlik zafiyetine vurgu yapan ve soruşturma talimatı veren Başbakan Mustafa El-Kazımi, Bağdat’ın güvenliğinden sorumlu komutanı Kays Muhammedavi'yi görevden aldı. Irak'ta ayrıca, askeri ve güvenlik bürokrasisinde birçok üst düzey isim de görevden alındı.