Belçika tamamen yasaklıyor!

Video: Belçika tamamen yasaklıyor!
<a class="in-news-link" href="/belcika" target="_blank" title="Belçika haberleri">Belçika</a> <a class="in-news-link" href="/plastik" target="_blank" title="plastik haberleri">plastik</a> <a class="in-news-link" href="/poset" target="_blank" title="poşet haberleri">poşet</a> kullanımını tamamen yasaklamaya hazırlanıyor. Planda bir değişiklik olmazsa, ülke genelindeki <a class="in-news-link" href="/yasak" target="_blank" title="yasak haberleri">yasak</a> ilkbaharda başlayacak.

Belçika plastik poşet kullanımını tamamen yasaklamaya hazırlanıyor. Planda bir değişiklik olmazsa, ülke genelindeki yasak ilkbaharda başlayacak.

Avrupa’da her yıl yaklaşık 800 bin ton tek kullanımlık plastik poşet tüketiliyor. Ortalama 20 dakika kullanılan bir plastik poşet 1 saniye içinde üretiliyor ancak bu poşetin doğada yok olması yüz yıllar alıyor. Doğayı tehdit eden plastik poşetlerin kullanımını Türkiye gibi kimi ülkeler paralı hale getirip kısıtlıyor kimi ülkeler ise yasaklıyor.

Yasaklayan ülkeler arasına şimdi Belçika da katılmaya hazırlanıyor. Flaman Çevre Bakanlığı, Danıştay’ın Şubat ayında bu konuda vereceği tavsiye kararını bekliyor. Bu kararın ardından, ilkbahardan itibaren plastik poşet kullanımı tamamen yasaklamayı planlıyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS