Beyaz gergedan yavrusu yürekleri ısıttı

Beyaz gergedan yavrusu yürekleri ısıttı

Bir buçuk ay önce ABD’nin San Dıego şehrindeki bir hayvanat bahçesinde, Neville adlı bir gergedan dünyaya geldi. Nesli tehlikedeki türün son temsilcilerinden Nevılle, annesinin yanında keyifle zaman geçirirken görüntülendi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Henüz 6 haftalık olmasına rağmen, şimdiden ziyaretçilerin gözdesi oldu. ABD’deki San Dıego hayvanat bahçesinin en küçük gergedanı Nevılle, neslinin devamlılığı için bir umut ışığı.

Nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan güney beyaz gergedan yavrusu, 6 Ağustos’ta San Dıego hayvanat bahçesinde dünyaya geldi. O günden bu yana hızla gelişen yavru gergedan, şimdiden 113 kiloya ulaştı. Üç yaşına gelene kadar 2 bin kilo olması bekleniyor.

Nevılle, heyecanla etrafta koşturup, çamurda yuvarlanırken görüntülendi. Gergedanlar, çamuru güneşten korunmak ve böcekleri uzak tutmak için kullanıyor.

Bu yavru, nesli tükenme riskiyle karşı karşıya olan beyaz gergedanlardan. Beyaz gergedanlar, güney ve kuzey olarak iki türe ayrılıyor. Kuzey beyaz gergedanlarının nesli çoktan tükendi.

Nevılle ise bir güney beyaz gergedanı. Onun büyüyüp çiftleşecek yaşa gelebilmesi, neslinin devamlılığı için kritik öneme sahip.