Biden'dan müzakere yorumu

Biden'dan müzakere yorumu

ABD Başkanı Joe Biden Rusya ve Ukrayna heyetlerinin Türkiye’deki müzakereleri hakkında konuştu. Rusya’nın bundan sonraki adımlarını takip edeceğini söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dünya, Türkiye’de yapılan müzakerelere odaklandı. Taraflar barışa bir adım daha yaklaştı. Gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyen ABD Başkanı Joe Biden, "Bugün Türkiye’de müzakereler oldu. Ben de NATO ortaklarımız Fransa, Almanya ve İngiltere liderleri ile görüştüm. Rusların önerisinin ne olduğunun görülmesi konusunda bir fikir birliği var." açıklamasını yaptı.

ABD Başkanı Biden, Rusya'ya yaptırımlara devam ederken Ukrayna'ya savunma yardımlarının sürdüreceklerinin altını çizdi. Öte yandan Beyaz Saray, Biden’in Fransa, Almanya ve İtalya liderleriyle son gelişmeleri ele alan telefon görüşmeleri yaptığını duyurdu. Dünyanın gözü Rusya ve Ukrayna heyetleri arasında yapılan üç saatlik görüşmedeydi. İstanbul'da yapılan görüşmelerde Rusya ile güvenlik garantisi konusunda uzlaşma çıkmadı. Ukrayna tarafı NATO’ya girmemeyi kabul etti. Ancak "Avrupa Birliği’ne girmemiz engellenemez" mesajı verildi.