Bıll Gates'in tarıma yatırımı

Video: Bıll Gates'in tarıma yatırımı

Kısa bir süre önce, ABD’li milyarder Bill Gates’in ABD’nin en fazla tarım toprağına sahip isim olduğu ortaya çıkmıştı. Dünya devi bir fast food zincirinin patates kızartmalarını Bill Gates’in sahip olduğu ve uzaydan görülebilecek kadar geniş arazilerde yetişen patateslerden elde ettiği ortaya çıktı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yıllardır tarım toprağı satın aldığı ortaya çıkmış, ülkede en fazla tarım toprağına sahip isim olmuştu. Dünyanın en zengin dördüncü ismi Bill Gates’in arazilerinden elde edilen patateslerin, dünya devi bir fast food zinciri ile bağlantısı tespit edildi.

Ticaret alanında yayımlar yapana The Land Report ve NBC News  tarafından toplanan verilere göre, Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve eski eşi Melında Gates, on yıldan kısa bir süre içinde, ABD’nin yaklaşık 18 eyaletinde, 109 bin hektarlık arazi satın aldı.

Dünyanın en büyük fast food restoran zincirlerinden birinin patateslerinin, Bill Gates’in tarlalarında yetiştiği ortaya çıktı. O patatesler, Washington eyaletinde, uzaydan görülebilecek kadar geniş alanlara sahip çiftliklerden elde edildiği ifade edildi. Patatesler ve arazilerle ilgili hazırlanan raporlara, arazilerin satın alınış şekli ve kullanım amacına dair de bazı detaylara yer verildi.

Buna göre çift, “100 Cırcles Farm” olarak adlandırdıkları mülkü, 2018’de 171 milyon dolara satın aldı. Alımlar ise Bill Gates’in yatırım şirketi ile bağlantılı bir dizi paravan şirket aracılığıyla gerçekleşti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS