Bill Gates'ten yapay zekaya övgü

Bill Gates'ten yapay zekaya övgü

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, yapay zekanın son yılların en önemli teknolojik gelişmesi olduğunu söyledi. Yapay zekadaki ilerlemelerin eğitim ve sağlık alanlarında devrim yaratacağını savundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Mikro işlemci, bilgisayar, internet ve cep telefonu kadar kritik bir teknolojik gelişme." Microsoft'un kurucusu Bill Gates, günümüzün en büyük teknolojik gelişmesi yapay zeka hakkında bu ifadeleri kullandı.

Bill Gates, chatgbt gibi sohbet robotlarıyla ilgili yayınladığı blog yazısında yapay zekanın insanların çalışma, öğrenme, seyahat etme, sağlık hizmetinden yararlanma ve birbirleriyle iletişim kurma biçimlerini değiştireceğini söyledi.

Gates, yapay zekanın yoksullar için sağlık hizmetlerinde ve eğitim alanında devrim yaratacağını düşünüyor.

Bill Gatesten yapay zekaya övgü

Milyarder iş insanına göre yapay zeka teknolojisi, hasta çocukların tedavi görmeleri gerekip gerekmediğini belirlemelerine yardımcı olabilecek. Ultrason makineleri gibi yapay zeka bağlantılı cihazlar sağlık çalışanlarının daha üretken olmalarını sağlayacak.

Amerikalı girişimci, Gates Vakfı'nın önceliklerinden birinin, yapay zekadaki ilerlemelerin aids, tüberküloz ve sıtma gibi sağlık sorunlarıyla mücadele edenler de dahil olmak üzere yoksul insanlara yardım etmek için kullanılmasını sağlamak olacağını söyledi.

Gates, yapay zekanın önümüzdeki beş ila on yıl içinde, bireyin ilgi alanlarını ve öğrenme tarzını anlayan ve eğitim içeriğini bu ihtiyaçlara göre uyarlayan araçlar yaratarak eğitimde de devrim yaratabileceğini dile getirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber