Bolton'dan soruşturma yorumu

Bolton'dan soruşturma yorumu

17 ay boyunca eski Amerikan Başkanı Donald Trump'ın Beyaz Saray Güvenlik Danışmanlığı görevini yürüten John Bolton, Trump'ın evinin aranması hakkında konuştu. Trump'ın soruşturmayı siyasi bir silah olarak kullandığı uyarısını yaptı. Bolton ayrıca, Amerikan Başkanı Joe Biden'ın konuyla ilgili açıklama yapması gerektiğini vurguladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Eski Amerikan Başkanı Donald Trump'ın eski Beyaz Saray Güvenlik Danışmanı John Bolton, ülkede büyük tartışmaya yol açan soruşturma hakkında konuştu. CNN International canlı yayınına konuk olan Bolton, Trump'ın ABD Adalet Bakanlığı'nın evini aramasını siyasi bir malzeme olarak kullanmaya çalıştığını söyledi.

Bolton, ”Burada hukuki ve siyasi mücadeleler arasında fark var. Adalet Bakanlığı’nın tutumu hukuki olarak gayet mantıklı. Ancak siyasi arenada Trump tarafından topa tutuluyorlar. Bir kolezyumda olsak, gladyatörler de adalet bakanı ve Donald Trump olsa, kan gövdeyi götürecek diyebilirim. Adalet Bakanlığı normal prosedürleri izlemek istiyor. Ama karşılarındaki kişi normal prosedürleri umursamıyor bile.” sözlerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bolton, soruşturmaya dair bilgilerin gizli tutulmasına da değindi. "Başkan Biden bu konu hakkında açıklama yapmalı" dedi.

Bolton, ”Sansürlü hali anlamsız olacağı için yayınlamak istemediklerini savunuyorlar. Bu beni şaşırtmadı. Ellerindeki belgeleri ya da hangi hassas kaynaklarla konuştuklarını bilmiyorum. Ama bu sürecin işlediği mevcut siyasi sistemin de farkında olarak hareket etmeleri gerekiyor. Bir de eğer Başkan Biden bunun meşru bir soruşturma olduğunu düşünüyorsa bu konu hakkında açıklama yapmalı.” ifadelerini kullandı.

Putin ABD'ye yüklendi: Darbeler düzenleyip, iç savaş çıkarıyorlar

Putin ABD'ye yüklendi: Darbeler düzenleyip, iç savaş çıkarıyorlar