Boris Johnson'ın son durumu

Video: Boris Johnson'ın son durumu

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın koronavirüs testinin pozitif çıkmasının üzerinden 10 gün geçmesine rağmen semptomlarının devam etmesi nedeniyle dün test yapılması için hastaneye kaldırılmasının ardından, İskan Bakanı Robert Jenrick Johnson'ın durumunun "iyi olduğunu" ve yakında başbakanlık konutuna dönmesinin beklediğini açıkladı. Ancak İngiliz The Guardian'dan tersi yönde bir açıklama geldi. İddiaların ardından Boris Johnson kendi kişisel Twitter hesabından açıklama yaptı.

Geçen ay koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından başbakanlık konutunda kendini izole eden Johnson'ın ateşi düşmediği için doktorları testler için hastaneye gitmesi gerektiğini düşünülmüş ve hastaneye yatırılmıştı. Hastanenin adı belirtilmezken hükümet "tedbir amaçlı" olduğunu ifade etmişti.

İngiltere Başbakanlığı yaptığı açıklamada, "Başbakan doktorunun tavsiyesi üzerine bu gece test yapılması için hastaneye gönderildi" demişti. Boris Johnson kişisel Twitter hesabından sağlık durumu ile ilgili tartışmalara son noktayı koydu. İngiltere Başbakanı Johnson, koronavirüs belirtilerinden dolayı rutin testlere girdiğini ancak keyfinin yerinde olduğunu ve ekibiyle bağlantıda olduğunu açıkladı.

Johnson Twitter'daki açıklamasında, "Hala koronavirüs belirtilerine sahip olduğum için, doktorlarımın tavsiyesi ile bazı rutin testleri yapmak üzere hastaneye gittim. Keyfim yerinde. Bu virüsle mücadele etmek ve herkesin güvenliğini sağlamak için birlikte çalıştığımız için ekibimle bağlantıdayım" dedi.

Dün hastaneye yatırılan Johnson'ın sağlık durumu pek çok iddiayı beraberinde getirmişti. İskan Bakanı Robert Jenrick BBC radyosuna yaptığı açıklamada, Johnson hakkında son durumu aktarmıştı.

Jenrick "İyi olduğunu duydum ve en kısa sürede başbakanlık konutuna geri dönmesini bekliyorum" demiş ve Johnson'ın bugün hastanede kalan testlerinin yapılacağını, gelişmeler hakkında kendisinin bilgilendirileceğini ve hükümeti yönetmeye devam edeceğini de belirtmişti.

Bu açıklamalara karşın İngiliz The Guardian gazetesi Johnson'ın durumunun sanıldığından daha kötü olduğunu duyurmuştu.

The Guardian, hükümete yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde, Johnson nefes alış verişlerinden endişe duyan doktorlar tarafından görüldüğü ve Johnson'ın durumunun 'yetkililerinin itiraf etmeye hazır olduğundan daha ciddi olduğunu' iddia etmişti.

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS