None

Bu video herkesi ağlattı! Ölüm döşeğindeki 59 yaşındaki şempanze eski dostunu tanıdı...

Bu video herkesi ağlattı! Ölüm döşeğindeki 59 yaşındaki şempanze eski dostunu tanıdı...

Primatların davranışlarını inceleyen bir araştırma olan Şempanze Politikası adlı kitaba konu olan bu olay, Royal Burgers Hayvanat Bahçesi'nde geçiyor. Şempanze 59 yaşında ve ölmek üzere. Yemek yemeyi bırakmış, kıpırdamadan kendisine ayrılan yerde yatıyor. Sonra 1972 yılında tanıştığı davranış psikolojisi profesörü Jan van Hooff geliyor ve sonrası... Bu paylaşım sosyal medyada rekor kırdı...

Hollanda'nın Arnhem kentindeki bu hayvanat bahçesinde Mama adında 59 yaşında bir şempanze yaşıyor. Aslında Mama, ölüm döşeğinde ve yemek yiyemiyor. Hasta ve yorgun. Uzun yıllar Mama'nın sahipliğini ve doktorluğunu yapan davranış psikolojisi profesörü Jan van Hooff, onun hasta olduğunu duyunca Mama'yı ziyarete geldi.

1972'den beri birbirini tanıyan bu ikili için ilk başta iletişim kurmak kolay olmadı çünkü ölüm döşeğindeki Mama, doktoru hemen tanıyamadı.

Fakat Mama'nın doktoru tanıdıktan sonraki görüntüler görülmeye değer. Hasta haliyle başını bile kaldıramayan o şempanze, eski dostunu tanıyınca sevinci resmen yüzüne yansıyor.