Cenaze töreni 17 Nisan'da Windsor Sarayı'nda

Video: Cenaze töreni 17 Nisan'da Windsor Sarayı'nda

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip'in cenaze töreninin ayrıntıları belli oldu. Tören, ülkede devam eden koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle 17 Nisan'da halka kapalı olarak gerçekleştirilecek. Törene katılım ise, 30 kişi ile sınırlandırıldı.

İngiltere Kraliçesi İkinci Elizabeth’in eşi, Edinburgh Dükü Prens Philip’in cenaze töreni 17 Nisan’da yapılacak. Halk, bu törene katılamayacak.

İngiltere Kraliyet Ailesi, 99 yaşında hayata gözlerini yuman Prens Philip’in cenaze törenine ilişkin detayları duyurdu.

17 Nisan’da yerel saatle 15’te düzenlenecek tören, Edinburgh Dükü’nün hayatını kaybettiği Windsor Kalesindeki ST. George’s Şapeli’nde yapılacak.

Törene katılım, koronavirüs kısıtlamaları nedeniyle 30 kişiyle sınırlı tutulacak. Davetlilerin listesi ise 15 Nisan’da duyurulacak.

Canlı olarak yayınlanacak törenin düzenleneceği güne kadar tüm ülkede ulusal yas ilan edilecek. 18 Nisan saat 8'e kadar tüm resmi binalardaki bayraklar yarıya indirilmiş şekilde kalacak. Ayrıca, törenin yapılacağı saatte tüm ülkede 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacak.

Prens Philip’in ölüm haberinin ardından en çok merak edilenlerden biri Kraliyet görevlerinden ayrılarak Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşen Prens Harry ve Meghan Markle’ın törene gidip gitmeyeceğiydi.

Buckingham Sarayı, 17 Nisan’daki törene Prens Harry’nin katılacağını, eşi Meghan Markle’ın ise riskli hamilelik geçirmesi nedeniyle törene gelmeyeceğini açıkladı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson da, daha fazla Kraliyet Ailesi üyesi katılabilsin diye törene gitmeyecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS