Çin'de kaplan köylülere böyle saldırdı

Çin'de kaplan köylülere böyle saldırdı

Çin'in Rusya sınırındaki köyde kaplan tehdidi ortaya çıktı. Bölgede yaşayan kaplan önce arazide bir kişiye, ardından da aracında bulunan bir kadına saldırırken görüntülendi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Önce arazide bir kişiyi hedef aldı, ardından aracının içinde bir kadına koşarak saldırdı. Araçta hasar meydana geldi.

Çin'den Kuzey'de Rusya sınırındaki Linhu köyünde kaplan paniği yaşandı. Bölgede yaşayan bir Sibirya kaplanı, köy sakinlerine saldırdı. İlk olarak geçtiğimiz cuma günü yaşanan saldırı böyle görüntülendi. Dünyanın en güçlü kedisi olan Sibirya kaplanı, arazide bir kişiyi üzerine atlayarak yaraladı. Kaplanın saldırısına uğrayan kişi hastaneye kaldırıldı, yaraları ciddiyetini koruyor. Ardından aynı kaplan bu kez aracının içinde bir kadını tehdit olarak gördü ve saldırdı. Aracın camları kapalıydı ancak kaplanın gücü hafife alınacak cinsten değildi.

Bu iki saldırının ardından Çin polisi ve vahşi yaşam yetkilileri 2-3 yaşlarında ve 225 kilogram ağırlığındaki kaplanı yakalamak için operasyon başlattı. Uzun aramaların ardından kaplan tespit edildikten bir saat sonra yakalanabildi. Uyuşturucu iğne ile etkisiz hale getirilen kaplan, gözetim altına alındı.