CNN'in Hong Kong muhabiri karantina günlerini anlattı

Video: CNN'in Hong Kong muhabiri karantina günlerini anlattı

CNN'in Hong Kong muhabiri Tara Mulholland, bir arkadaşının koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından önce evinde karantinaya alındı ardından da Hong Kong hükümetinin belirlediği karatina kampına götürüldü.

CNN muhabiri Tara Mulholland, koronavirüsün görüldüğü ülkeler arasında yer alan Hong Kong'da görev yapıyordu. Ancak buradaki arkadaşlarından birinin koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından önce kendisini evinde izole etti. 1 haftalık izolasyon sürecinin ardından Hong Konglu yetkililer tarafından evinden alınarak karantinaya alındı.

Mulholland, karantina kamplarına götürüldüğü anı anbean CNN için paylaştı. İşte Mullholland'ın paylaşımı. "Çantalarımı uzun bir konaklama için paketlemem söylendikten sonra, nasıl veya ne zaman alınacağım hakkında hiçbir bilgi olmadan, bir hafta boyunca kendi kendimi izole ettim. Sağlık departmanı aracı iki Cuma önce beni götürmek için apartman bloğumun dışına geldi. Minibüsün üzerinde zaten iki yolcu vardı ve kampa giderken başka bir yolcu daha alındı. Uzun bir bekleme ve belirsizlik döneminden sonra kampa girmek, gerçek hayattan ziyade bir filmin sahnesine benziyordu. Güvenlik kontrol noktalarından geçtik, başka bir ısı kontrolü ardından da brifing için bir bekleme odasına götürüldük."

"Kamp kesinlikle beklediğim gibi değildi. WhatsApp grupları arasında iletilen diğer tesislerden videolar, sabit olmayan kullanılmayan apartman blokları, sızdıran tuvaletler ve çubuklu pencerelerde çıplak odalar gösterdi. Ancak, aynı küçük kulübelerin sıralarının önündeki bariyerlerden geçtiğimizde ve geçici tek odalı evlerimizin anahtarları verildiğinde, rahat bir üniversite yurdunda ilk gece gibi hissettim. Odada yeni mobilyalar vardı ve her şey dezenfektan kokuyordu."

"Erişte, şampuan, duş jeli ve diş macunu içeren bir karşılama paketi, su ısıtıcısı ve saç kurutma makinesi masada duruyordu. Ardından bir WhatsApp mesajı ile menüden haftanın yemek seçeneklerini seçmem istendi."

"Bir başka sürpriz de kulübelerin sıraları arasında dışarıda dolaşabilmekti. Maske takarken elbette... Tek bir odada iki hafta harcamak yerine temiz hava ve egzersiz yapmak için özgürlüktü. Buradakiler birbirleriyle bile konuşabilirler, ancak kampın etrafında 'yeni koronavirüsün yayılmasını önlemek' için 'toplantılardan kaçınmamızı' belirten uyarılar var."

"Bir haftadan fazla karantina yaşamından sonra, işler şaşırtıcı derecede normal bir rutine yerleşti."

"Dışarıdan gelen yardım ve bakım paketlerine kontrol sonrası izin veriliyor. Bu nedenle arkadaşlar ve iş arkadaşları ayrıca içecek, internet güçlendirici gönderebildi."

"Arkadaşlarımın en uzun ve alışılmadık karantina deneyimine rağmen, kendimi çok şanslı hissediyorum. Pozitif çıkmadım, hastanede değilim, kamp koşulları iyi ve aileden sonsuz destek mesajları aldım."

"Küresel koronavirüs yanıtının parolası izolasyon olmuştur, fakat burada kendimi hiç izole hissetmedim ve mutluyum. Yani, doğum günümü yalnız geçiriyor olabilirim; ancak toplu video görüşmelerinin gücü sayesinde, bunu yalnız geçirmeyeceğim. Ama karantinayı terk edip sonunda eve dönebilmek herkes için en iyi hediye olacak."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS