Darbeciler Keita'yı esir mi aldı?

Darbeciler Keita'yı esir mi aldı?

Afrika ülkesi Gine'de askeri darbe sonrası ilginç gelişmeler yaşanıyor. Darbecilerin, milli maç için ülkesinde bulunan Liverpool ) futbolcusu Nabi Keita'yı esir aldığı öne sürüldü. Gerçek, İngiliz kulübünün açıklamasıyla ortaya çıktı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gine'de askeri darbe futbolu da vurdu. Liverpoollu yıldız Naby Keita, milli maç için gittiği ülkesinde mahsur kaldı. Darbeciler tarafından esir alındığı öne sürülse de, İngiliz kulübü iddiaları yalanladı.

Batı Afrika ülkesi Gine'de 5 Eylül'de asker yönetime el koydu. Cumhurbaşkanı gözaltına alındı, hükümet feshedildi. O sırada Gine milli takım kafilesi de dünya kupası elemelerinde Fas ile yapacakları maç için ülkedeydi. Darbenin ardından hava ve kara sınırlarının kapatılmasıyla futbolcular, Gine'de mahsur kaldı.

O futbolculardan biri de Liverpoollu Naby Keita'ydı. Keita'nın darbeciler tarafından esir alındığı öne sürüldü. Liverpool kulübü yaptığı açıklamada Gineli oyuncunun "esir alındığı" iddialarını yalanladı. Keita ile iletişim halinde olduklarını, oyuncunun iyi olduğunu ve Liverpool’a güvenli bir şekilde getirmek için harekete geçtiklerini kaydetti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı Gine'de, Faslı oyuncuların ülkeden çıkmasına ise izin verildi. Paris Saint-Germain'de forma giyen Faslı oyuncu Achraf Hakimi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Çok yoğun bir gün yaşadık ama güvendeyiz ve Fas'a dönüyoruz" dedi.