Dıcaprıo ile Thunberg bir araya geldi

Dıcaprıo ile Thunberg bir araya geldi

İsveç parlamentosu önünde başlattığı eylemleriyle, iklim değişikliğine karşı bir hareketin simgesi haline gelen 16 yaşındaki Greta Thunberg dünyaca ünlü oyuncu Leonardo Dıcaprıo ile bir araya geldi. Dıcaprıo genç aktivist için, "o bizim zamanımızın lideri" ifadesini kullandı.

Oscar ödüllü oyuncu Leonardo Dıcaprıo,  “o bizim zamanımızın lideri” sözleriyle, İsveçli genç iklim aktivisti Greta Thunberg’e destek verdi.

Küresel ısınmaya karşı başlattığı “gelecek için cuma” eylemleriyle dünya çapında bir harekat başlatan İsveçli lise öğrencisi Greta Thunberg’nin destekçileri gün geçtikçe artıyor. Genç aktivist, iklim konusundaki hassasiyetine rağmen, özel jetiyle yaptığı seyahatlerle sık sık eleştirilen oyuncu Leonardo Dıcaprıo ile bir araya geldi.

Buluşmayı duyuran, Dıcaprıo oldu. Ünlü oyuncu ınstagram hesabından greta ile çekilen fotoğraflarını, “insanlık tarihindeki esaslı zamanlarda, her şeyi değiştirecek şekillerde seslerin yükseldiği anlar vardır. Greta Thunberg, zamanımızın lideri oldu. Gelecek nesillere yaşanabilir bir gezegen bırakmak için ne yaptığımıza göre tarih bizi yargılayacak. Thunberg’in mesajlarının dünya liderlerine bir uyanma çağrısı olacağını umuyorum” notuyla paylaştı.

16 yaşındaki Greta Thuberg,  iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla ağustos 2018’de İsveç parlamentosu önünde oturma eylemi başlatmış,
iklim değişikliğine karşı yapılan öğrenci eylemlerinin sembolü haline gelmişti.