Eagles of Death Metal katliamın ardından ilk kez konuştu

Video: Eagles of Death Metal katliamın ardından ilk kez konuştu

Paris'teki Bataclan Tiyatrosu'nda verdikleri konserleri silahlı saldırı hedefi olan Amerikalı rock grubu Eagles of Death Metal ilk kez konuştu. Bir çocuğun kendi ceketinin altına gizlenerek ölmekten kurtulduğunu söyledi.

Fransa'nın başkenti Paris'i derinden sarsan saldırılarda konser verdikleri Bataclan tiyatro salonu hedef alınmıştı. 6 noktada düzenlenen saldırılarda en çok can kaybı orada yaşanmış, grup üyeleriyse o korkunç saldırıdan sağ kurtulmuş, ancak grubun satış sorumlusu hayatını kaybetmişti.


Grup elemanları olaydan sonra ilk kez konuştu. Amerika merkezli haber sitesi Vice News'a röportaj veren grup üyeleri halen saldırının şokunu yaşıyor.


Grup üyeleri saldırganlar konser salonuna girip seyircilerin üzerine ateş açtığında locaya gizlenmiş. Seyirciler de onları takip etmiş. Ancak saldırganlar orayı da taramış. Kulisten sadece bir çocuk sağ çıkabilmiş.


Kurşunlar yağdığında konser dinleyicileri ölü taklidi yaparak kurtulmaya çalışmış. Grup üyelerine göre, can kaybının yüksek olmasının nedeni de birçok kişinin kaçmayarak arkadaşlarını kurtarmaya çalışması:


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS