Ekipler onları da unutmadı

Ekipler onları da unutmadı

İspanya'nın La palma adasındaki yanardağı felaketi hayvanları da zor durumda bırakmıştı. Ekipler drone ile dört köpeği lavların arasından kurtarmayı başardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Önce mama verdiler, ardından felaketin arasında kalan köpekleri çekip çıkardılar. La Palma'daki volkan faciasında geride kalan köpekler dronela kurtarıldı.

İspanya'nın Kanarya Adaları'na bağlı La Palma 19 Eylül'den beri diken üzerinde. 50 yıl sonra faaliyete geçen Cumbre Vıeja yanardağı ada sakinlerinin adeta hayatını değiştirdi. Yüzlerce ev yıkıldı. İnsanlar tahliye edildi.

Yanardağ 1 aydır faaliyetini sürdürürken, geride kalan hayvanlar unutulmadı. Çiftlik hayvanları ve kediler kurtarılmıştı ancak 4 köpek zor durumdaydı. Çünkü her bir yanlarını lav kaplamıştı. Hayvansever bir teknoloji firması, yaptıkları drone yardımıyla adada kalan hayvanlara mama dağıttı.

Mahsur kalan 4 köpek için durum son derece zordu. Bölgeye helikopter indirmek pervanelerin alevleri arttırmasından dolayı imkansızdı. Probleme çözüm yine bir drone firmasından geldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dronelar, köpekleri kurtarmak için yeniden tasarlandı. Mamayla kandırılan köpekler bir ağ yardımıyla yakalandı. Mahsur kaldıkları yerden kurtarıldı.