"En iyi silah evde kalmak"

Video: "En iyi silah evde kalmak"

Ünlü Türk Doktor Mehmet Öz, koronavirüs salgınıyla mücadeleyle ilgili açıklamalarda bulundu. Profesör Öz’e göre koronavirüse karşı alınan en önemli tedbir "evde kalmak".

Dünyaca ünlü Türk Doktor Profesör Mehmet Öz, koronavirüse karşı verilen zorlu mücadeleyi değerlendirdi, “en iyi silah evde kalmak” dedi.

Doktor Öz, Ali Çınar’a demeç verdi. Profesör Mehmet Öz, dünyayı etkisi altına alan salgının, havanın ısınmasıyla Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında yavaşlayacağını söyledi ancak havaların tekrar soğuyacağı zaman için sağlık sistemlerine hazırlıklı olun çağrısında da bulundu.

Doktor Mehmet Öz’e göre de koronavirüs aşı çalışmalarının başarıyla sonuçlanması, 12 ila 18 ayı bulacak. Profesör Öz, şu aralar gündemde olan “plazma tedavisi” yani hastalıktan iyileşen insanlardan alınan antikorların henüz hastalığa yakalanmamış kişilere aktarılmasına sıcak bakıyor ve Amerikan Tabipler Birliği yayınının tedaviyle ilgili raporunu umut verici olarak tanımlıyor.Ve herkesin kafasındaki en büyük soru işaretlerinden biri maske takılmalı mı? Takılma-malı mı? Öz’e göre, maske takılması doğru bir karar çünkü koronavirüse yakalanan kişilerin yarısı herhangi bir belirti göstermeden hastalığı başka insanlara taşıyor ve maske takılması da bu durumu engelliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS