Endonezya'daki 6,2 büyüklüğündeki artçı deprem kamerada

Video: Endonezya'daki 6,2 büyüklüğündeki artçı deprem kamerada
Endonezya'nın Lombok Adası'nda pazar günü meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremin ardından artçı sarsıntılar devam ediyor. Adada 6,2 büyüklüğünde bir artçı <a class="in-news-link" href="/deprem" target="_blank" title="deprem haberleri">deprem</a> ile meydana geldi. Travmayı üzerinden atamayan halk büyük panik yaşadı. Pazar günkü ana depremde hayatını kaybedenlerin sayısı ise 319'a yükseldi.

Endonezya'nın Lombok Adası'nda pazar günü meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremin ardından artçı sarsıntılar devam ediyor. Adada 6,2 büyüklüğünde bir artçı deprem ile meydana geldi. Travmayı üzerinden atamayan halk büyük panik yaşadı. Pazar günkü ana depremde hayatını kaybedenlerin sayısı ise 319'a yükseldi.

Endonezya'nın Lombok Adası sallanmaya devam ediyor. Görüntüler pazar günü 7 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından yaşanan 6.2 büyüklüğündeki gelen artçı sarsıntıdan. Batı Nusa Tenggara Emniyeti ve Valisi, boşaltılmış bir hastanenin önünde basın açıklaması yapmaya hazırlanıyordu. Bir anda sarsıntı başladı. Artçı depremin binayı sarstığı o anlar kısa süreli panik yaşandı. Artçı şok, 7 büyüklüğünde depremde evlerini kaybedenlerin bulunduğu çadır kampında da paniğe neden oldu. Sarsıntı anlarında açık alana çıkan depremzelerin kucaklarındaki bebeklerine sarıldı.

Bir diğer görüntü de Lombok Adası'nın hemen kuzeyindeki Bali Adası'ndan geldi. Öğrenciler artçı şoka okuldayden yakalandı. Öğrenciler hemen okulun bahçesine çıktı. Bölgede arama kurtarma çalışmaları  da bir yandan devam ediyor.  İşte o çalışmalar sırasında enkaz altından sağ çıkarılan bir Endonezyalı umutları tazeleyen isim oldu. Kurtarma ekipleri tarafından çıkarılan 23 yaşındaki Nadia Revanale, 3 gün sonra enkaz altından kurtarılmış oldu.

Bölgede tam bir insani kriz var. Binlerce kişi evsiz kalmış durumda. Çevrede oluşturulan yardım kamplarına sığınan ada sakinleri temiz su, gıda, ilaca ulaşım konusunda sıkıntı yaşıyor. 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS