FBI gizli Trump soruşturması yürüttü

Video: FBI gizli Trump soruşturması yürüttü
New York Times gazetesinde, <a class="in-news-link" href="/abd" target="_blank" title="ABD haberleri">ABD</a> Başkanı Donald <a class="in-news-link" href="/trump" target="_blank" title="Trump haberleri">Trump</a>'ı epey öfkelendiren bir <a class="in-news-link" href="/haber" target="_blank" title="haber haberleri">haber</a> var. Gazete, Federal Soruşturma Bürosu <a class="in-news-link" href="/fbi" target="_blank" title="FBI haberleri">FBI</a>'ın, "Trump'ın <a class="in-news-link" href="/rusya" target="_blank" title="Rusya haberleri">Rusya</a> için çalışıp çalışmadığına dair" <a class="in-news-link" href="/gizli-sorusturma" target="_blank" title="gizli soruşturma haberleri">gizli soruşturma</a> yürüttüğünü iddia etti.

New York Times gazetesinde, ABD Başkanı Donald Trump'ı epey öfkelendiren bir haber var. Gazete, Federal Soruşturma Bürosu FBI'ın, "Trump'ın Rusya için çalışıp çalışmadığına dair" gizli soruşturma yürüttüğünü iddia etti.

New York Times gazetesinin haberine göre, ABD Federal Soruşturma Bürosu FBI, bu soruya yanıt aradı. Trump'ın Rusya için çalışıp çalışmadığını araştırdı.

Gazetenin haberine göre, yetkililer, Donald Trump'ın 2016 yılındaki Başkanlık Seçimleri sırasında Rusya ile ilişkilerinden derin şüphe duydu. Ancak bu tür bir soruşturmanın hassasiyeti ve ağırlığı nedeniyle o dönem bundan kaçındılar. Trump'ın 2017 yılında FBI Direktörü James Comey'i kovması ise yetkililerin şüphelerini arttırdı ve soruşturma başlatıldı.New York Times'ın haberine göre, FBI iki tür soruşturma yürüttü. Biri karşı istihbarat toplama, diğeri cezai soruşturma niteliğindeydi. Karşı istihbarat toplama kısmında, Trump'ın Amerikan çıkarlarına ters gelecek şekilde bilerek Rusya adına çalışıp çalışmadığı ya da farkında olmadan Moskova'nın etkisi altında kalıp kalmadığı araştırıldı.Cezai soruşturma kapsamında ise, Comey'in kovulmasının adaleti engelleme amacı taşıyıp taşımadığına bakıldı.Haberini eski yetkililere dayandıran gazete, FBI'ın bu gizli soruşturmasının, özel savcı Robert Mueller'in Trump hakkında yürüttüğü geniş kapsamlı soruşturmanın bir parçası haline dönüştüğünü yazdı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS