Filistin liderinden holokost benzetmesi

Filistin liderinden holokost benzetmesi

Almanya ve İsrail, Filistin Lideri Mahmud Abbas'ın Berlin ziyaretinde yaptığı açıklamaları konuşuyor. Hem Almanya hem de İsrail başbakanları, Abbas'ın holokost benzetmesine sert tepki verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Filistin Lideri Mahmud Abbas İsrail’in Filistinlilere yönelik eylemlerini holokosta benzetti, Almanya Başbakanı Olaf Scholz tepki gösterdi.

Abbas bu sözleri başkent Berlin’de sarf etti. Basın toplantısı sırasında gerilse de herhangi bir açıklama yapmayan Scholz, daha sonra sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu, “Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın ağza alınmaz açıklamalarından dolayı derinden öfkeliyim. Özellikle ”biz almanlar için Yahudi Soykırımı'nın tek olduğunun tartışmaya açılması kabul edilemezdir. Yahudi Soykırımı'nda işlenen suçların reddedilmesi çabalarını kınıyorum." ifadeleriyle tepki gösterdi.

O ifadelere bir tepki de, İsrail Başbakanı Yair Lapid’den geldi. Lapid, “Mahmud Abbas’ın alman toprakları üzerinde İsrail’i 50 soykırım işlemekle suçlaması sadece ahlaki bir rezalet değil, acımasız bir yalandır” dedi. “Holokost’ta 1 buçuk milyon Yahudi çocuk dahil olmak üzere 6 milyon Yahudi öldürüldü. Tarih onu affetmeyecek” diye ekledi.

 

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı