hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Fransa'daki kaynak kitapta terör örgütü propagandası | Video

  Fransa'da lise son sınıflar için hazırlanan yardımcı bir tarih dersi kitabında terör örgütü YPG/PKK anlatıldı. 2 sayfalık bölümde yer alan haberde Barış Pınarı Harekatı'nın Kürtleri hedef aldığı iddia ediliyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  PKK'nın kronolojik geçmişi, silahlı, üniformalı teröristlerin fotoğrafları. Terör örgütü propogandası yapan haberler. Hepsi Fransa'da lise son sınıf öğrencileri için hazırlanan tarih kaynak kitabında yer alıyor.

  Kitap, Belin Yayınevi tarafından hazırlandı. Aslında bu bilgiler, Fransa'nın müfredatında yok ama öğretmenler insiyatif alıp bu kaynak kitabı öğrencilere okutmakta özgür.

  Kitapta "Devleti Olmayan Ulus: Kürtler" başlıklı 2 sayfalık bölümde Kürtler dünyada devleti olmayan en büyük ulus ifadesi yer alıyor. Terör örgütü PKK'nın geçmişi anlatılıyor. Ayrıca peşmerge hakkında bilgiler de bulunuyor.

  Kitapta YPG''nin silahlı ve üniformalı teröristlerinin fotoğrafı da yer alıyor. Le Monde Gazetesi'nin "Suriye Kürdistanı'nın Sonu" başlıklı haberi de kullanılıyor. Haberde, Barış Pınarı Harekatı'nın Kürtleri hedef aldığı iddia ediliyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow