Game Of Thrones’un final sezonu başladı

Video: Game Of Thrones’un final sezonu başladı
Dünyanın en çok izlenen televizyon dizilerinden biri olan Game Of Thrones’un final sezonu başladı. Sezonun ilk bölümünü izlemek için işe gitmeyenler oldu.

Dünyanın en çok izlenen televizyon dizilerinden biri olan Game Of Thrones’un final sezonu başladı. Sezonun ilk bölümünü izlemek için işe gitmeyenler oldu.

Dünyanın en çok izlenen televizyon dizilerinden biri olan Game Of Thrones’un,7. Sezonu, 2017 Ağustos’ta final yapmıştı. Bir buçuk yıllık aradan sonra, heyecanla beklenen sekizinci ve son sezonu başladı.


Yeni bölüm tüm dünyada aynı saatte yayımlandı. Saat farkları nedeniyle, Amerika’da akşam 9'a İngiltere’de sabaha karşı 2’ye Avustralya’daki izleyiciler için ise sabah 9’a denk geldi. Bir kez daha sıra dışı senaryosu, ve beklenmedik gelişmelerle izleyiciyi ekrana bağladı. Dünya genelinde milyonlarca kişi, diziyi izleyeceğim diye uykusuz kaldı.

Sosyal medya paylaşımlarına bakılırsa, fanlar uykusuz kalmaktan değil, ikinci bölüme 1 hafta olmasından şikâyetçiydi. Avustralya’da binlerce kişi, diziyi izleyebilmek için işi arayıp hastalık izni alacağını söyledi. Öyle ki, ülkenin en büyük hukuk bürolarından biri, çalışanlara işlerini riske atmamak için hasta olduklarını söylemeleri yerine normal izin almaları tavsiyesinde bulundu. Fantastik dizinin geçtiği ülkeye atıf yapılarak çalışanlar "Westerositis" hastalığına yakalandı” esprisi yapıldı.

İngiliz basınına göre, diziyi tüm dünyada aynı anda 1 milyar kişi izledi.
Dizinin yayınlandığı ilk dakikalardan itibaren, Twitter’da dünya çapındaki trend topiclerin 10’u da, diziyle ilgiliydi. Diziyi izlemek yerine, işe gitmeyi tercih edenlerse, internette Game Of Thrones spoilerlarını görmezden gelmenin yollarını aradı. 


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS