Gazze'de çocuklar ölüyor

Video: Gazze'de çocuklar ölüyor

İsrail'in Gazze şeridine yönelik saldırıları 6. günde de devam etti. İsrail uçakları bu kez Gazze'de medya kuruluşlarının ofislerinin bulunduğu binayı hedef aldı. Bina canlı yayın sırasında çöktü. Hamas da İsrail'e roketlerle karşılık verdi. Roketler Tel Aviv şehrine isabet etti. Gazze'de can kaybı 139'a yükseldi.

Gazze'deki El Şuruk kulesinin canlı yayında İsrail füzeleriyle hedef alınıp yıkılmasından iki gün sonra, bu kez Associated Press haber ajansı ve El Cezire Televizyonunun ofislerinin bulunduğu bina İsrail tarafından vuruldu.

Cela adlı 13 katlı bina İsrail savaş uçaklarından atılan birkaç füzeyle yerle bir edildi. Medya kuruluşlarının ofislerinin yanı sıra doktor muayenehaneleri ile avukatlık bürolarının da olduğu binada 60 daire bulunuyordu.

Gazeteciler ise binayı boşaltmıştı. Binanın vurulmasın dakikalar önce İsrail istihbaratıyla telefonda konuşmaları böyle görüntülendi.

Gazze'deki birçok bölgeye internet hizmeti de sağlayan yüksek binanın vurulacağı İsrail tarafından duyurulmuştu. Al-Jazeera'nın Gazze muhabiri Vail El-Dahduh, İsrail ordusunun bina sakinlerine bir saatlik süre tanıdığını söyledi.

İsrail ordusu ise binada Hamas'a ait askeri istihbarat olduğunu iddia etti.

İsrail'in saldırıları sonucu Şati Mülteci Kampı'nda hayatını kaybeden 8'i çocuk 2'si kadın 10 Filistinliyse son yolculuklarına uğurlandı.

Hamas ise Gazze'ye yönelik bombardımanlara roketlerle karşılık verdi.

O roketlerden biri Tel Aviv'in kentinin Ramat Gan Mahallesine isabet etti. 1 kişi hayatını kaybetti.

Diğer İsrail kentlerinde de tansiyon yüksek. Özellikle de Filistinlilerin isyan başlatarak sokaklara döküldüğü Lod şehrinde. İsrail polisi kentte Filistinlilerin evlerine baskın düzenledi.

Baskında çok sayıda Filistinli gözaltına alındı.

İsrail-Filistin arasındaki gerilim, Lübnan sınırına da sıçramış durumda. İsrail ordusu Lübnan'ın İsrail sınırından geçmeye çalışanlara ait uydu görüntülerini yayınladı.

İsrail'in Lübnan sınırındakilere müdahalesinde de 1 kişi hayatını kaybetmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS