Halep'te sıcak çatışma

Video: Halep'te sıcak çatışma

Suriye'de Rejim Güçleri ve muhalifler arasında çatışmalar şiddetlendi. Hem Halep’te hem de İdlib'de sıcak çatışmalar yaşandı. Türk Silahlı Kuvvetleri ise, sınırı sevkiyatlarını sürdürüyor.
 

Rusya destekli rejim güçleri, Halep kırsalında ilerleyişini sürdürüyor. Rejim son 24 saatte 6 yerleşimi daha ele geçirdi. Muhalifler ve rejim karşıtı silahlı gruplar, ilerleyişi durdurmak için, operasyon başlattı.


Halep'in batı kırsalında, Kefer Halep ile Meyzenaz hattında şiddetli çatışmalar çıktı. Personel taşıyıcı araç, çok namlulu roket atar ve tanklar dahil yüzlerce rejim unsuru etkisiz hale getirildi.


İdlib’in köylerinde de sıcak çatışmalar yaşandı. Sivillerin kaçmak zorunda kaldığı Mizanez'de rejim güçleri ve muhalifler tank ve ağır silahlarla çatıştı. Muhaliflerin elinde bulunan Maarat Al Naasan köyü de rejime bağlı jetler tarafından bombalandı. Çatışmanın görüntüleri ise Demirören Haber Ajansı kameralarına yansıdı.


Diğer yandan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin sınıra sevkiyatları sürüyor. İdlib'deki gözlem noktalarına zırhlı personel taşıyıcılarıyla komandolar sevk edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS