"İngiltere, İtalya'dan daha fazla etkilenebilir"

Video: "İngiltere, İtalya'dan daha fazla etkilenebilir"

Koronavirüs ile mücadelede başta yetersiz önlemler almakla suçlanan İngiltere'nin, İtalya'dan daha kötü olabileceği iddia edildi. İsviçre televizyonunun yaptığı haberde "İngiltere felakete doğru gidiyor ve muhtemelen harekete geçmek için artık çok geç" ifadelerini kullandı.

"Önlem almayalım,insanlar bağışıklık kazansın" İngiltere'nin koronavirüse karşı başlangıçtaki politikası buydu.

Sonradan vakalar artınca gevşek politika'dan vazgeçildi önlemler sıkılaştırıldı.

Ancak İsviçre televizyonu SRF'ye göre "İngiltere felakete doğru gidiyor ve muhtemelen harekete geçmek için artık çok geç". Kanal İngiltere'nin İtalya'dan daha fazla zarar göreceğini iddia etti.

Kanalın haberinde, İngiltere hükümetinin çok fazla beklediği konusunda eleştirildiği dile getirildi. "Koronavirüsün İngiltere’ye İtalya’dan daha fazla zarar verebileceğinden korkuluyor. Büyük miktardaki veriler hesaplanabilir olmadığı için vaka sayısının gerçekte resmi kaynakların bildirdiğinden çok daha fazla olabileceği yönünde şüpheler çoğalıyor" ifadeleri yer aldı.

Koronavirüsün merkez üssüne dönüşme riskiyle karşı karşıya olan Londra’da bile insanların hükümetin tavsiyelerine uymadığına dikkat çekiliyor.

Habere göre, Johnson hükümetinin aldığı önlemler yetersiz, yapılan test sayısının da artırılması gerekiyor. Hükümet "Daha fazla test sayısı hedefi"ne doğru çok yavaş ilerliyor.

Haberde İsviçre’de 9 bin civarında vaka tespit edildiği ve 86 ölümün gerçekleştiği bilgisi veriliyor. 8 kat daha büyük nüfusa sahip İngiltere’de 6 bin 700 vakaya 335 ölümün düştüğüne dikkat çekiliyor ve "Bu, çok sayıda hesaba katılmayan hasta olduğunu gösteriyor" deniliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS