İngiltere'de 21 yaşındaki genç hayatını kaybetti

Video: İngiltere'de 21 yaşındaki genç hayatını kaybetti

Koronavirüs salgını en çok ileri yaştaki ve kronik rahatsızlığı bulunan kişileri etkiliyor ancak bu gençlerin risk altında olmadığı anlamına gelmiyor. İngiltere'de 21 yaşındaki genç bir kadın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Ailesi kızlarının herhangi bir rahatsızlığı bulunmadığını açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü bu sözlerle uyarmıştı. İngiltere’de, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden 21 yaşındaki gencin hiçbir kronik rahatsızlığı olmadığı ortaya çıktı.


21 yaşındaki Chole Middleton koronavirüs sebebiyle yaşamını yitiren en genç hastalardan biri. Genç kadının annesi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kızının herhangi bir rahatsızlığı olmadığını vurguladı ve "Ailemizin üzüntüsü inanılmaz boyutta. Virüsün gerçek etkilerini yeni anlamaya başlıyoruz. Lütfen hükümetin tavsiyelerine uyun. Kendinizi koruyun. Virüs yayılmıyor, insanlar virüsü yayıyor." diyerek herkesi uyardı.


Dünya’yı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi en çok yaşlı ve kronik rahatsızlığı bulunan kişileri etkiliyor. Ancak bu gençlerin risk altında olmadığı anlamına gelmiyor.


Gençlerde koronavirüs kaynaklı ölüm oranının düşük olması nedeniyle gençler arasında virüs tehdidinin yeterince ciddiye alınmadığından endişe ediliyor. İngiltere’de hafta sonu 18 yaşındaki bir genç de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS