İranlı komutandan bölgede gerilimi arttıracak sözler | Video

Video: İranlı komutandan bölgede gerilimi arttıracak sözler | Video

Öldürülen Kudüs Gücü komutanı Kasım Süleymani'nin yerine geçen İranlı komutan İsmail Kaani, Suriye'yi ziyaret etti, bölgede gerilimi arttıracak açıklamalar yaptı. Amerika ve İsrail'in terör örgütü DEAŞ'ı yönettiğini iddia eden Kaani, her iki ülkeye ateş püskürdü.

Esad rejiminin destekleyen ülkelerden İran'ın Kudüs Gücü komutanı İsmail Kaani, Amerika ve İsrail'i hedef aldı. Bu ülkeleri terör örgütü DEAŞ'ı desteklemekle suçladı.

Geçtiğimiz aylarda Irak'ta öldürülen Kudüs Gücü komutanı Kasım Süleymani'nin yerine geçen İsmail Kaani, Suriye'nin doğusunda bulunan İran milislerini ziyaret etti. Kudüs Gücü komutanı İsmail Kaani, Bölgede gerilimi arttıracak açıklamalarda bulundu. Amerika ve İsrail'i bölgede komplo kurmakla suçladı. Terör örgütü DEAŞ'ın bölgeye Amerika ve İsrail tarafından getirildiğini iddia etti. Her iki ülkenin bölgedeki suç dolu komplolarının sona ermediğini söyledi.

Kasım Süleymani'nin öldürülmesinin ardından Kudüs Gücü komutanlığına getirilen İsmail Kaani, Amerika ve İsrail'den intikam alacaklarını söylemişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS