İranlı sporcu ülkesini terketti

Video: İranlı sporcu ülkesini terketti

İran'ın Olimpiyat Madalyası almış olan tek sporcusu Kimiya Alizadeh, ülkesini terk etti. Alizadeh, "İkiyüzlülüğün, yalanların, adaletsizliğin ve dalkavukluğun parçası olmak istemiyorum" dedi.

Kimia Alizadeh, 2016 Rio Olimpiyat oyunlarında İran'ın madalya alan tek sporcusu. Hükümetin kendisini propagandaya alet etmesine daha fazla izin vermeyeceğini söyledi. Ülkesini terk ettiğini açıkladı.


21 yaşındaki tekvandocu, kararını sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu. İranlı yetkililerin başarılarını kendilerine mal ettiğini söyleyen Alizadeh, “Ben İran’da yıllardır kullandıkları, ezilen milyonlarca kadından birisiyim. Bana ne giy dedilerse giydim ve ne emrettilerse tekrarladım. Hiçbirimiz onlar için önemli değiliz, bizler sadece kullandıkları araçlarız” diye yazdı.


Hükümetinin kazandığı madalyaları siyasi çıkar için kullandığını söyleyen Alizadeh, "İkiyüzlülüğün, yalanların, adaletsizliğin ve dalkavukluğun parçası olmak istemiyorum" dedi. Hiçbir Avrupa ülkesinden cezbedici bir teklif almadığını söyledi


Alizadeh, İran'ın son dönemde ülkesini temsil etmekten vazgeçen üçüncü sporcusu oldu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS