İspanya'da bireysel spor izni

İspanya'da bireysel spor izni

Mart ortasından beri karantinada olan İspanya'da hayat, yavaş yavaş normale dönmeye başlıyor. Hükümetin 4 aşamalı normale dönüş planının ardından saat ve mesafe kısıtlamasıyla açık havada spor yapılmasına izin verildi. 7 haftadır karantinada olan İspanyollar soluğu dışarıda aldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Görüntüler, vaka ve can kayıplarında düşüş yaşanmasıyla dört aşamalı normalleşme sürecine hazırlanan İspanya’dan. Avrupa’da en fazla vakanın kaydedildiği ülke vatandaşlarına, saat ve mesafe kısıtlamasıyla spor izni verdi.

Ülkede uygulanan uzun süreli karantinanın ardından, sabah 6 ile 10 akşam ise 20:00 ile 23:00 saatleri arası bireysel olarak açık havada spor izni geldi. Yaşlı, genç herkes kendini dışarı attı.

Bireysel olarak spor yapacaklara sosyal mesafe kurallarına uyma ve evlerinden 1 kilometreden fazla uzağa gitmeme çağrısı yapıldı. 2 aya yakın süreyi evlerinde geçiren İspanyollara göre bu izin tarihi bir an.

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez de önlemlerle ilgili yeni açıklama yaptı. Toplu ulaşımda maske takmanın zorunlu olacağını bunun için halka 14.5 milyon maske dağıtılacağını duyurdu.