İspanya'yı sele teslim oldu

Video: İspanya'yı sele teslim oldu

İspanya'da günlerdir devam eden şiddetli yağışlar sele neden oldu. Yüzlerce sokak, ev ve işyerlerini su bastı, yollar çöktü. 5 günde 3 bin 500 kişi tahliye edildi. Yetkililer aşırı yağış ve sel nedeniyle, en az 5 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.


İspanya’nın güneyinde günlerdir etkili olan şiddetli yağışlar, hayatı durma noktasına getirdi. Sel suyu koca koca araçları yuttu, çöken yollar araba mezarlığına döndü.

Alıcante bölgesinde, evler sular altında kaldı. Bölge halkı boğulmamak için çareyi çatılara çıkmakta buldu. Arama kurtarma ekipleri, evlerinde mahsur kalanlara ulaşmak için çalışmalara devam ediyor. Bir bebeğin mucizevi kurtuluşu, ekiplerin kameralarına yansıdı.

Suların çekilmesiyle bilanço da belli olmaya başladı. Çok sayıda yol kullanılamaz hale geldi. Araçlar hurda oldu ve evler bataklığa döndü. İspanya Başbakanı Pedro Sanchez de afet bölgelerine giderek incelemelerde bulundu.

İspanya’nın Valencia ve Murcıa kentlerinde son 5 günde, 3 bin 500 kişi tahliye edildi. Yağmurun şiddetinin azalmasına rağmen yetkililer bölge halkına evden çıkmamaları ve araçlarını kullanmamaları konusunda uyarılara devam ediyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS