İsrail'den Mescid-i Aksa'ya baskın

İsrail'den Mescid-i Aksa'ya baskın

İsrail polisi ile Filistinliler arasında Mescid-i Aksa'da yine çatışma yaşandı. İsrail polisi, cuma namazı için Mescid-i Aksa’ya gelen yaşlı ve kadınları içeri almaya başladı. Filistinli genç erkeklerin bazı kapılarda Mescid-i Aksa’ya girişi engellendi. Çıkan olaylarda en az 31 kişi yaralandı. İsrail polisi bir kez daha Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İsrail polisi, cuma namazı için Mescid-i Aksa’ya gelen yaşlı ve kadınları içeri almaya başladı. Filistinli genç erkeklerin bazı kapılarda Mescid-i Aksa’ya girişi engellendi. Mescid-i Aksa’nın kapılarında İsrail polisi ile kapılarda toplanan Filistinliler arasında zaman zaman arbede yaşandı.

İşgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’nın avlusunda toplanan Filistinli bir grup genç, polislerin olduğu noktaya taş attı. İsrail polisi, Mescid-i Aksa'ya girerek yoğun biçimde ses bombası ve kauçuk kaplı mermilerle içeridekilere müdahale etti. Filistin kızılayına göre müdahalede 31 Filistinli yaralandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Olaylar sırasında Mescid-i Aksa'nın avlusundaki ağaçlardan birinin alev alması sonucu çıkan yangın söndürüldü. İsrail polisi müdahalenin ardından Mescid-i Aksa’nın avlusundan kapıların dışına çekildi. İşgal altındaki Doğu Kudüs’te yer alan Mescid-i Aksa’da sabah namazına binlerce kişi katıldı. Mescid-i Aksa'ya geçtiğimiz cuma da sabah namazının ardından baskın düzenleyen İsrail güçleri, Filistinlilere müdahale etmiş, olaylarda 152 Filistinli yaralanmış, yüzlercesi de gözaltına alınmıştı.