İtfaiye erinin en acı günü

İtfaiye erinin en acı günü

ABD'nin Pensilvanya eyaletinde bir evde çıkan yangında 3'ü çocuk 10 kişi yaşamını yitirdi. Yangına müdahale etmek için olay yerine giden itfaiye erlerinden biri, kurbanların kendi ailesi olduğunu fark etti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Müdahale etmek için gittiği yangında, akrabalarının ve çocuklarının evin içinde mahsur kaldığını öğrendi. Amerikalı itfaiyeci, her şeye rağmen sevdiklerini kurtaramadı.

EV YANGININDA 10 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Olay, ABD'nin Pensilvanya eyaletine bağlı bir kasabada gerçekleşti. İtfaiye eri Harold Baker, ihbar üzerine gittikleri evin kayın pederine ait olduğunu fark etti. İtfaiye ekipleri eve girmeye çalıştı ancak alevler yüzünden başarılı olamadı. Daha sonra Baker, yangında içeride bulunan kayın pederi, kayın biraderi, baldızı, 2 çocuğu, 3 torunu ve 2 akrabasını kaybettiğini öğrendi. Çocukların 5, 6 ve 7 yaşlarında olduğu ortaya çıktı.

"İÇERİ GİRİP ONLARI KURTARAMADIM, ÇOK PİŞMANIM"

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İtfaiye eri Harold Baker, "Olay yerine vardık. Her taraf yanıyordu. Onları kurtaramadım. En büyük pişmanlığım. İçeri girip onları kurtaramadım. Çocuklar benimdi. Teyze ve eniştelerini ziyaret ediyorlardı. Evin sahibi onlardı" dedi.

Yetkililer, 3 kişinin yangından kurtulduğunu açıkladı. Ayrıca yangına ilişkin cezai soruşturma başlatıldığını duyurdu.