Son Dakika

Johnson'ın şemsiyeyle mücadelesi

A A

29.07.2021 - 14:03

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, hayatını kaybeden polisler için düzenlenen anma etkinlikte şemsiye krizi yaşadı. Yağmur yağdığı sırada şemsiyeye sığınmak isteyen Johnson'ın şemsiyesi rüzgar nedeniyle ters döndü, İngiliz lider bir süre şemsiyesini düzeltmek için mücadele verdi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın şemsiyeyle mücadelesi kameralara böyle yansıdı.

Johnson, Prens Charles ve İçişleri Bakanı Patel ile birlikte, Ulusal Hatıra Arboretumu’nda, hayatını kaybeden polisler için düzenlenen anma etkinliğine katıldı.

Ancak o etkinliğe İngiliz Başbakanın şemsiye ile imtihanı damga vurdu.

Açık havadaki etkinlik sırasında yağmur başlayınca çare şemsiyeler oldu. Fakat İngiltere Başbakanı şemsiye yardımıyla da olsa yağmurdan pek korunamadı.

Çünkü Johnson’ın şemsiyesi rüzgarıyla etkisiyle ters döndü. Başbakan Johnson, şemsiyesini düzeltmek için bir süre mücadele etti.

Johnson'ın yanında oturan Prens Charles'ın şemsiyesi ise rüzgardan etkilenmedi. Johnson'a herhangi bir yardımda bulunmayan İngiltere Prensi o anları gülümseyerek izledi.

Şemsiye krizinin patlak verdiği tören, Boris Johnson'ın şemsiyesini düzeltmeyi başarmasıyla kaldığı yerden devam etti.

Johnson'ın başına gelenler, sosyal medyada geniş yankı buldu. İngiltere Başbakanı için, "Dünyada bir şemsiyenin altında duran en ıslak adam" yorumu yapıldı.