Kadınlar gününde müdahale

Kadınlar gününde müdahale

Dünyanın dört bir yanında kadınlar sokaktaydı. Kadınlar Günü kutlamaları, kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet ve cinsiyet eşitsizliği protestolarına dönüştü. Meksika ve Cezayir'de gösterilere polis müdahalesi vardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kadınlara karşı başkanlık sarayına koyulan 10 metre uzunluğundaki beton blokları yıkan yine kadınlar oldu. Polis kadınlara kadınlar gününde müdahale etti.

En çok kadın cinayetinin yaşandığı ülkelerden biri Meksika'da kadınlar seslerini duyurmak için başkanlık sarayına yürüdü.

Ancak başkanlık sarayının çevresi 10 metrelik beton bloklarla kapatılmıştı. Protestocular önce, cinayete uğrayan kadınların isimleri beton blokları üzerine yazdı. Protestocular başkanlık sarayını koruyan beton bloklara saldırdı. Bir noktada bazılarını da yıktılar.

İşte o nokta güvenlik görevlileri devreye girdi. Ancak göstericileri dağıtmak için yangın söndürücü kullanması dikkatlerden kaçmadı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kadınlar günü etkinliğinde gerilimin yaşandığı bir başka adres ise Cezayir'di. Başkentte ana meydanda yürümek isteyen kadınlar polisin müdahalesiyle karşılaştı.

Seslerini duyurmak isteyen kadınlar ise onları engellemek isteyen polis arasında arbede yaşandı.